Assessment Center i  Development Center to techniki diagnostyczne oparte na  testach, badaniach i zadaniach stosowanych w różnych sytuacjach, których celem jest ocena, diagnoza i rozwój preferencji uczestnika. Rodzaje i formy technik diagnostycznych wykonywane są  w oparciu o wybrane wcześniej i zdefiniowane kompetencje kandydata.

 

35 Zastosowanie technik AC/DC wskazane jest przy rekrutacji pracowników do Twojej organizacji, podczas określania aktualnego poziomu kompetencji, przy rozpoczęciu działań rozwojowych jako badanie potrzeb szkoleniowych, jak i przy doradztwie zawodowym i planowaniu kariery indywidualnych kandydatów. Ocena kompetencji w której uczestnicy są obserwowani i oceniani przez nas na podstawie obiektywnych ocen kandydata dokonywana jest na wielu wybranych płaszczyznach.

35

Metoda ta ma wysoką skuteczność i trafność oceny kompetencji kandydatów do pracy ponieważ kluczowym elementem rozpoczęcia sesji jest określenie i opisanie kompetencji, których oczekujesz od kandydata i które będą najważniejsze w wykonywaniu danej pracy. Z kolei precyzyjne i przemyślane przygotowanie arkuszy z kompetencjami ocenianymi przez asesorów jest dopasowywane do opisów tych kompetencji w charakterystyce Twojej organizacji.

36

                                                                         ikonka-rekrutacja-bold-zolty

  Zdiagnozuj, oceń i popraw razem z nami procesy w Twojej firmie. 

 

skontaktuj się z nami