Rozliczenie podatku za rok 2022

 

Zasady zwrotu podatku za rok 2022:

 • Do 28 lutego 2023 r. otrzymasz od pracodawcy PIT 11 do rozliczenia z Urzędem Skarbowym.
 • Deklaracje rozliczenia podatku (PIT 11) otrzymasz od nas mailem, upewnij się czy podany nam Twój adres mailowy jest prawidłowy. Przekazujemy go do urzędu skarbowego, który też może Ci wysyłać informacje.
 • Do 30 kwietnia 2023r. masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe za rok 2022 w urzędzie skarbowym, do którego należysz.
 • Jeżeli samodzielnie nie złożysz zeznania podatkowego to Twoja deklaracja (PIT) zostanie automatycznie rozliczona przez urząd skarbowy i nie będziesz mógł skorzystać z żadnej ulgi.
 • Zeznanie podatkowe możesz złożyć elektronicznie przez platformę Twój e-Pit lub w formie papierowej w urzędzie skarbowym, który odpowiada Twojemu miejscu zamieszkania.
 • Zwrot podatku możesz otrzymać na konto lub przekazem pocztowym, wskazujesz to w deklaracji podatkowej. Jeśli nie złożysz deklaracji, a wynikać będzie z niej zwrot podatku, zostanie on zwrócony na konto bankowe, ale tylko w przypadku, jeśli było ono zgłoszone do Urzędu. W przeciwnym razie zwrot podatku zostanie zwrócony przekazem pocztowym na wskazany ostatni adres zamieszkania.
 • Zwrot otrzymasz do trzech miesięcy od momentu złożenia zeznania.
 • Jeśli kwota zwrotu nie przekracza 5000zł urząd skarbowy zwróci Ci ją automatycznie dzięki systemowi auto zwrot nawet do 6 dni!

Ulga prorodzinna na dzieci:

 • Możesz skorzystać z ulgi prorodzinnej na każde dziecko, roczna ulga wynosi 1112,04 zł.  
  Oznacza to że urząd skarbowy z zwróci Ci pieniądze z zapłaconego podatku.
 • Pamiętaj, że z ulgi prorodzinnej może skorzystać tylko jeden z rodziców.
 • Jeśli jesteś cudzoziemcem musisz przedłożyć w urzędzie skarbowym przetłumaczony akt urodzenia dziecka.
 • Rozliczamy podatki dla naszych pracowników bezpłatnie. Jeśli nie chcesz, żeby rozliczył Cię automatycznie urząd skarbowy, ponieważ uważasz że należy Ci się zwrot podatku, to zgłoś się do nas.

Jeśli masz pytania i potrzebujesz pomocy przy złożeniu deklaracji, zapraszamy do nas do biura lub kontaktu mailowego i telefonicznego. Chętnie Ci w tym pomożemy, udzielimy fachowej porady w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Napisz na e-mail: biuro@projektancikariery.pl

Zadzwoń do biura: +48 77 547 28 40

Zapraszamy!

Nabór do projektu szkoleniowego „Szkolenia dla mieszkańców Opolszczyzny szyte na ich miarę!”

Nasza partnerska organizacja – Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM prowadzi nabór do projektu „Szkolenia dla mieszkańców Opolszczyzny szyte na ich miarę!”, skierowanego do osób pełnoletnich zamieszkujących w województwie opolskim. 

czytaj dalej

Nabór do projektu szkoleniowego „Rozwój+ zmiana= SUKCES lokalnej społeczności woj. opolskiego!”

Nasza partnerska organizacja – Fundacja Harmonia Życia prowadzi nabór do projektu „Rozwój+ zmiana= SUKCES lokalnej społeczności woj. opolskiego!”, skierowanego do osób pełnoletnich zamieszkujących w województwie opolskim. 

czytaj dalej

Nabór do projektu szkoleniowego „Ruszaj w drogę postaw na rozwój!”

Nasza partnerska organizacja – Fundacja Rozwoju Regionów prowadzi nabór do projektu „Ruszaj w drogę postaw na rozwój!”, skierowanego do osób pełnoletnich zamieszkujących w województwie opolskim. 

czytaj dalej

Głosowanie mieszkańców Opolszczyzny na darmowe projekty szkoleniowe!

Ruszyło głosowanie na darmowe szkolenia w województwie opolskim w ramach Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie z naszymi partnerskimi organizacjami przygotowaliśmy kilka darmowych projektów szkoleniowych, na które można oddać głos.

czytaj dalej

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego Państwa z dnia 12.03.2022r

czytaj dalej