Dofinansowania do szkoleń – jak to działa?

 

Może się wydawać, że otrzymanie refundacji za przeszkolenie swoich pracowników jest zadaniem trudnym. Spodziewamy się rozbudowanych formalności i niejasnych kryteriów, które należy spełniać by uzyskać dofinansowania. Obawiamy się także, że obiecane pieniądze nie wrócą ostatecznie na konto. BUR jest odpowiedzią na te obawy oraz wcześniejsze funkcjonowanie Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w Polsce, które wymuszało formalności mogące trwać nawet do kilku miesięcy. Wiemy, że w biznesie taki czas znaczy wiele.

 

Jak to wygląda teraz? Sam BUR jest wyszukiwarką usług, na które możemy uzyskać dofinansowania z EFS. W pierwszym kroku wystarczy więc wejść na stronę  i wybrać interesującą nas usługę. Warto podkreślić, że przedsiębiorcy mają dostęp nie tylko do szkoleń. Możliwe są również inne formy świadczeń:

 • E-learning
 • Studia podyplomowe
 • Egzamin
 • Usługi o charakterze zawodowym
 • Doradztwo
 • Coaching
 • Mentoring

 

Nie trzeba zdawać się wyłącznie na oferty proponowane przez usługodawców. Przedsiębiorcy mają też alternatywną drogę dotarcia do szkoleń. Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na ofertę poprzez „Giełdę Usług” i czekać aż firma szkoleniowa zgłosi się ze spersonalizowaną usługą. Później następuje podpisanie umowę i przypisanie numeru ID wsparcia, które ma na celu ułatwienie komunikacji z operatorem BUR.

 

Więcej o BUR

 

Baza Usług Rozwojowych działa na terenie całej Polski z wyłączeniem województwa mazowieckiego i pomorsiego. W województwie opolskim operatorem jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Przydzielenie regionalnym instytucjom obsługi projektu miało na celu skrócenie czasu oczekiwania na potwierdzenie otrzymania usługi oraz rozliczenie. Odpowiadają one za:

 • Prowadzenie działań promocyjnych i informacyjnych w regionie.
 • Weryfikowanie formalne odbiorców wsparcia.
 • Podpisywanie umów dotyczących udzielenia wsparcia na usługi rozwojowe.
 • Wystawianie odbiorcy  wsparcia  zaświadczenia  o  udzielonej  pomocy,  w  kwocie odpowiadającej kosztowi usługi rozwojowej.
 • Rozliczenie z odbiorcą wsparcia.

 

adult-application-asian-733856

 

To wszystko wystarczy by usługa została zrealizowana, po jej zakończeniu użytkownicy otrzymują ankiety, w których oceniają poziom szkolenia. Do zadań przedsiębiorcy należy wtedy zapłacenie pełnej kwoty usługodawcy oraz złożenie odpowiednich dokumentów w ciągu 14 dni od realizacji usługi:

 • dokument księgowy poświadczający realizację usługi, wystawiony przez usługodawcę;
 • potwierdzenie dokonania zapłaty za szkolenie
 • kopie zaświadczeń/certyfikatów/potwierdzeń uzyskania kompetencji/kwalifikacji wystawione przez usługodawcę;
 • oświadczenia Przedsiębiorcy o braku możliwości odzyskania podatku VAT;
 • ankiety oceniające przeprowadzonej usługi rozwojowej, które przedsiębiorca wypełnił poprzez profil w Bazie Usług Rozwojowych. Ankieta jest wysyłana do przedsiębiorcy na mail po zakończeniu szkolenia

 

Chociaż może wydawać się to dużo, to należy podkreślić, że całkowicie po stronie usługobiorcy leży wyłącznie przygotowanie oświadczenia o braku możliwości odzyskania VATu oraz przesłanie ankiet. Wielkość dokumentacji jest więc minimalna. Jeżeli wszystkie kryteria formalne są spełnione, przelew ze środkami refundacji zostaje wysłany na konto przedsiębiorcy w ciągu 10 dni od dostarczenia dokumentów.

 

Nasza firma także oferuje szkolenia i usługi doradcze za pośrednictwem BUR. Dzięki temu możesz otrzymać do 80 % dofinansowania na nasze usługi!

 

Nasza oferta w BUR

 

 

szkolenia_RGB__200x200_light

Skontaktuj się z nami!
+48 694 660 312
szkolenia@projektancikariery.pl

Zapraszamy na szkolenie „Zmiany w prawie pracy 2019”

Celem szkolenia jest aktualizacja wiedzy na temat prawa pracy, poprawa umiejętności poruszania się w przepisach dotyczących zatrudniania oraz możliwości optymalizacji kosztów pracowniczych. 

czytaj dalej

Baza Usług Rozwojowych – możliwości dla sektora MŚP

Jesteś właścicielem mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa? Twoja firma działa na terenie województwa opolskiego? Chciałbyś zwiększyć kompetencje swoich pracowników?

czytaj dalej

Nabór do projektu stażowo-szkoleniowego w Małopolsce

Jesteś po 30-tce i nie możesz znaleźć pracy? Chciałbyś podjąc się stażu zawodowego? A może potrzebujesz przygotować pracownika i przyjąć go na staż?

czytaj dalej

Usługi, które mogą otrzymać dofinansowanie w BUR

Możliwość otrzymania dofinansowania na szkolenia dla swoich pracowników jest niewątpliwie ogromną szansą dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

czytaj dalej

Nabór do projektu stażowo-szkoleniowego w woj. opolskim

Poszukujesz płatnego stażu zawodowego? Chcesz zwiększyć swoje kompetencje? A może chciałbyś zatrudnić kogoś na staż?

czytaj dalej