Dofinansowania do szkoleń – jak to działa?

 

Może się wydawać, że otrzymanie refundacji za przeszkolenie swoich pracowników jest zadaniem trudnym. Spodziewamy się rozbudowanych formalności i niejasnych kryteriów, które należy spełniać by uzyskać dofinansowania. Obawiamy się także, że obiecane pieniądze nie wrócą ostatecznie na konto. BUR jest odpowiedzią na te obawy oraz wcześniejsze funkcjonowanie Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w Polsce, które wymuszało formalności mogące trwać nawet do kilku miesięcy. Wiemy, że w biznesie taki czas znaczy wiele.

 

Jak to wygląda teraz? Sam BUR jest wyszukiwarką usług, na które możemy uzyskać dofinansowania z EFS. W pierwszym kroku wystarczy więc wejść na stronę  i wybrać interesującą nas usługę. Warto podkreślić, że przedsiębiorcy mają dostęp nie tylko do szkoleń. Możliwe są również inne formy świadczeń:

 • E-learning
 • Studia podyplomowe
 • Egzamin
 • Usługi o charakterze zawodowym
 • Doradztwo
 • Coaching
 • Mentoring

 

Nie trzeba zdawać się wyłącznie na oferty proponowane przez usługodawców. Przedsiębiorcy mają też alternatywną drogę dotarcia do szkoleń. Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na ofertę poprzez „Giełdę Usług” i czekać aż firma szkoleniowa zgłosi się ze spersonalizowaną usługą. Później następuje podpisanie umowę i przypisanie numeru ID wsparcia, które ma na celu ułatwienie komunikacji z operatorem BUR.

 

Więcej o<strong> </strong>BUR

 

Baza Usług Rozwojowych działa na terenie całej Polski z wyłączeniem województwa mazowieckiego i pomorsiego. W województwie opolskim operatorem jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Przydzielenie regionalnym instytucjom obsługi projektu miało na celu skrócenie czasu oczekiwania na potwierdzenie otrzymania usługi oraz rozliczenie. Odpowiadają one za:

 • Prowadzenie działań promocyjnych i informacyjnych w regionie.
 • Weryfikowanie formalne odbiorców wsparcia.
 • Podpisywanie umów dotyczących udzielenia wsparcia na usługi rozwojowe.
 • Wystawianie odbiorcy  wsparcia  zaświadczenia  o  udzielonej  pomocy,  w  kwocie odpowiadającej kosztowi usługi rozwojowej.
 • Rozliczenie z odbiorcą wsparcia.

 

adult-application-asian-733856

 

To wszystko wystarczy by usługa została zrealizowana, po jej zakończeniu użytkownicy otrzymują ankiety, w których oceniają poziom szkolenia. Do zadań przedsiębiorcy należy wtedy zapłacenie pełnej kwoty usługodawcy oraz złożenie odpowiednich dokumentów w ciągu 14 dni od realizacji usługi:

 • dokument księgowy poświadczający realizację usługi, wystawiony przez usługodawcę;
 • potwierdzenie dokonania zapłaty za szkolenie
 • kopie zaświadczeń/certyfikatów/potwierdzeń uzyskania kompetencji/kwalifikacji wystawione przez usługodawcę;
 • oświadczenia Przedsiębiorcy o braku możliwości odzyskania podatku VAT;
 • ankiety oceniające przeprowadzonej usługi rozwojowej, które przedsiębiorca wypełnił poprzez profil w Bazie Usług Rozwojowych. Ankieta jest wysyłana do przedsiębiorcy na mail po zakończeniu szkolenia

 

Chociaż może wydawać się to dużo, to należy podkreślić, że całkowicie po stronie usługobiorcy leży wyłącznie przygotowanie oświadczenia o braku możliwości odzyskania VATu oraz przesłanie ankiet. Wielkość dokumentacji jest więc minimalna. Jeżeli wszystkie kryteria formalne są spełnione, przelew ze środkami refundacji zostaje wysłany na konto przedsiębiorcy w ciągu 10 dni od dostarczenia dokumentów.

 

Nasza firma także oferuje szkolenia i usługi doradcze za pośrednictwem BUR. Dzięki temu możesz otrzymać do 80 % dofinansowania na nasze usługi!

 

<strong>Nasza oferta w BUR</strong>

 

 

szkolenia_RGB__200x200_light

Skontaktuj się z nami!
+48 694 660 312
szkolenia@projektancikariery.pl

Nie zatrudniaj kota w worku czyli Personality6 i Motive8 – NOWE testy psychologiczne w rekrutacji

Podczas rozmowy rekrutacyjnej nie jesteś w stanie dowiedzieć się wszystkiego o pracowniku. Chcesz wiedzieć co go motywuje? Jaki jest naprawdę? Odpowiedzią na te potrzeby są Personality6 i Motive8.

czytaj dalej

„Akademia Młodego Lean Managera”

Kamila Figura 👩‍💼 pełniąca w naszej firmie stanowisko HR Manager z przyjemnością przyjęła zaproszenie jako członek jury do wzięcia udziału w finale konkursu na najlepszy projekt 🏆🤯 „Akademii Młodego Lean Managera”

czytaj dalej

Zatrudnianie cudzoziemców

16 IV 2019 w Centrum Biznesu Fundacji Rozwoju Śląska odbyło się szkolenie: „Zatrudnianie cudzoziemców”.

czytaj dalej

Kilka słów o meldunku oraz nadawaniu numeru PESEL dla cudzoziemców

Prosta sprawa jak PESEL czy meldunek może być skomplikowana; a co dopiero procedury związane z zatrudnieniem cudzoziemców?

czytaj dalej

Jak bezpiecznie przetwarzać dane osobowe oraz skutecznie chronić tajemnice przedsiębiorstwa

Upływ niemal roku stosowania nowych przepisów z zakresu ochrony danych, to doskonała okazja do tego, żeby podsumować to, co wiemy i wskazać, jakie praktyki są dobre, a jakie wręcz przeciwnie.

czytaj dalej