Ładowanie Szkolenia

Branża:
Prawo pracy

Cena:
599 zł/os.
zniżka dla drugiej osoby, stałych klientów 499 zł/os.
*ceny brutto

Czas trwania
1 dzień

Kontakt:
tel.: +48 694 660 312
szkolenia@projektancikariery.pl

Miejsce szkolenia:
Opole, ul. Ozimska 181 (Restauracja Vanilla)

Termin:
2019-02-21 / w godz. 9:00-16:00

Szkolenia

Zmiany w prawie pracy 2019

Cel szkolenia

Aktualizacja wiedzy na temat prawa pracy, poprawa umiejętności poruszania się w przepisach dotyczących zatrudniania oraz możliwości optymalizacji kosztów pracowniczych.

Cel

Profil Uczestników

  • specjaliści ds. kadr i płac
  • kierownicy personalni
  • właściciele firm
  • biura rachunkowe
  • agencje zatrudnienia
  • firmy zatrudniające obcokrajowców
Profil

Korzyści dla uczestników

  • nabycie wiedzy w zakresie zmieniającego się prawa pracy w 2019
  • poznanie możliwości optymalizacji kosztów pracowniczych
  • poszerzenie wiedzy na temat różnych form zatrudnienia
  • zmniejszenie ryzyka kar, grzywien i innych ze strony PIP, US itp.
Korzyści

Profil trenera

Były Inspektor Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu. Wieloletni trener, który przeprowadził ponad 2000 godzin szkoleń. Specjalista z zakresu czasu pracy oraz wynagrodzeń. Od 1997 związany z szeroko pojętym zarządzaniem ludźmi. Posiada szerokie doświadczenie z zakresu stosowania i interpretacji dokonywanych przez organy państwowe oraz praktyk stosowanych przez podmioty prywatne.

Metody prowadzenia szkolenia

  • wykład
  • prezentacja
  • ćwiczenia
  • dyskusja
Metody

PLAN SZKOLENIA

MODUŁ I. Zasady zatrudniania na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia i umowy o pracę

  • kiedy warto stosować umowę o pracę na czas określony po zmianie przepisów?
  • dzieło a zlecenie – różnice wg ZUS, PIP i orzecznictwa sądowego
  • umowy zlecenia – prezentacja postanowień umowy
  • zlecenie a umowa o pracę – różnice wg PIP i orzecznictwa sądowego

MODUŁ II.
Czas pracy w 2019 roku

  • systemy czasu pracy, rodzaje, uwarunkowania, najlepsze rozwiązania dla organizacji
  • nowe obowiązki związane z tworzeniem ewidencji czasu pracy osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych
  • odpowiedzialność osobista za błędne ewidencjonowanie i rozliczanie czasu pracy

MODUŁ III. Rozwiązanie stosunku pracy

  • jak zgodnie z prawem rozstać się z pracownikiem?
  • porozumienie stron – najbardziej bezkonfliktowy sposób rozstania się z pracownikiem?
  • wypowiedzenie umowy
  • rozwiązanie umowy w trybie dyscyplinarnym (art. 52 k.p.)
  • rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, bez winy pracownika
  • zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy
  • czasowe powierzenie innych zadań bez wypowiadania umowy
  • porozumienie zmieniające
  • wypowiedzenie zmieniające
  • świadectwo pracy, referencje

MODUŁ IV. Zmiany w sposobie przechowywania akt osobowych oraz ich elektronizacja od 01.01.2019 r.

  • rachunek bankowy
  • przechowywanie dokumentacji w wersji papierowej i elektronicznej
  • niszczenie dokumentacji pracowniczej
  • tworzenie i przechowywanie kopii dokumentacji

MODUŁ V. Odpowiedzialność materialna i porządkowa pracowników

  • tryb nakładania kar porządkowych
  • odpowiedzialność materialna
  • szkoda wyrządzona pracodawcy
  • egzekwowanie odszkodowania od pracownika
  • odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi

MODUŁ VI. Nowy wiek emerytalny

  • stosowanie przepisów o ochronie przedemerytalnej
  • pracownicze programy kapitałowe – system oszczędzania z przeznaczeniem na zabezpieczenie potrzeb finansowych po osiągnięciu wieku emerytalnego lub nabyciu uprawnień emerytalnych – NOWOŚĆ

MODUŁ VII. RODO – najnowsze zmiany w zakresie danych osobowych i ich wpływ na procesy kadrowe

  • zmiany w systemie ochrony danych osobowych
  • dopuszczalność pobierania zaświadczeń o niekaralności
  • zasady zbierania i przetwarzania dokumentacji pracowniczej
  • obowiązki pracodawcy w zakresie RODO
  • RODO – a ZFŚS

MODUŁ VIII. Wsparcie zatrudnienia poprzez zatrudnianie cudzoziemców – podsumowanie zmian 2019

  • zezwolenia na pracę ZMIANY 2019, w tym zezwolenia sezonowe
  • sytuacje niewymagające zezwolenia w 2019
  • współpraca z agencjami – na co zwracać szczególną uwagę?

Program szkolenia jest chroniony prawami autorskimi i nie może być wykorzystywany ani rozpowszechniany bez zgody firmy Projektanci Kariery.

Oferty szkoleń