Zmiany przepisów od 1 czerwca 2017 dla agencji pracy oraz firm zatrudniających cudzoziemców

 

Rok 2017 jest bardzo trudnym rokiem dla agencji pracy i pracodawców. Zmiany w przepisach, które zaczynają się od 1 czerwca tego roku to bariera i wielkie utrudnienie w działalności.

 

W ustawie o pracy tymczasowej obarcza się agencje pracy dodatkowymi obowiązkami administracyjnymi oraz ogranicza działalność do okresu 18 miesięcy. Na dodatek przepisy będą zniechęcać pracodawców do zawierania umów z agencjami albo nawet ich rozwiązywania, ponieważ dodano dodatkowe sankcje dla pracodawców użytkowników. Agencje będą musiały w tym roku opracować na nowo umowy z pracodawcami, poinformować pracowników o wielu zmianach, przy czym sankcje podwyższono nawet do 100.000 złotych.

 

 

Inwigilacja ze strony służb kontrolujących będzie jeszcze większa, a urzędnicy będą na bieżąco wiedzieć jaki jest stan ekonomiczny danego podmiotu i będą mogli odmawiać wydania pozytywnych decyzji agencji jeśli uznają że ich zdaniem agencja nie jest wiarygodna. Zagrożone są nawet podmioty z wieloletnią historią, dla których subiektywna decyzja może zlikwidować ich działalność. Tym bardziej, że umowy cywilnoprawne zostały zrównane z umowami o pracę tymczasową w wielu aspektach. Badania rynkowe wskazują na wycofywanie się agencji z działalności na rzecz firm, które świadczą usługi podwykonawcze.

 

Drugi aspekt to cudzoziemcy, którzy w setkach tysięcy napłynęli do Polski i są potrzebni na rynku pracy. Tutaj również zwieszone opłaty, wydanie decyzji administracyjnych (zamiast oświadczeń o powierzeniu pracy) oraz wiele elementów kontrolnych utrudni ich zatrudnienie i działalność pracodawców czy agencji pracy.

 

Zarówno pracodawcy jak i agencje pracy muszą przygotować się do tych zmian, żeby dalej efektywnie prowadzić działalność.

 

Zapraszamy na nasze szkolenia do Opola, na których nasi trenerzy praktycy – Marta Zięba-Szklarska właścicielka firmy Świat KadrDawid Seifert właściciel agencji pracy, trener oraz Prezes OKAP oraz Piotr Malinowski – były pracownik PIP, specjalista w zakresie prawa pracy i BHP pomogą przeprowadzić Państwa firmę przez te zmiany.

 

grafika (1)

 

Termin szkolenia: 28 VI 2017, godz. 9:00-16:00

Miejsce szkolenia: Centrum Biznesu ul. Wrocławska 133, 45-837 Opole

Cena szkolenia: 599 zł brutto/os., zniżka od drugiej osoby, naszych klientów i członków OKAP 499 zł/os. 

 

program szkolenia

zapisz się

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: +48 881 960 440, +48 788 112 911 lub napisz: szkolenia@projektancikariery.pl

 


 

grafika

 

Termin szkolenia: 18 V 2017, godz. 9:00-16:00

Miejsce szkolenia: Centrum Biznesu ul. Wrocławska 133, 45-837 Opole

Cena szkolenia: 599 zł brutto/os., zniżka od drugiej osoby, naszych klientów i członków OKAP 499 zł/os. 

 

program szkolenia

zapisz się

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: +48 881 960 440, +48 788 112 911 lub napisz: szkolenia@projektancikariery.pl

kolo ratunkowe

Potrzebujesz stażysty?

Jesteś przedsiębiorcą z województwa opolskiego i Twoja organizacja potrzebuje stażysty? Masz potencjalnego pracownika, którego chciałbyś zatrudnić, ale nie ma wystarczających kwalifikacji lub doświadczenia? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

czytaj dalej
kolo ratunkowe

Prowadzimy nabór do projektu szkoleniowo-stażowego!

Masz powyżej 30 lat, nie możesz znaleźć pracy i szukasz płatnego stażu lub szkolenia? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

czytaj dalej
suchy bor

Kursy językowo-komputerowe w Suchym Borze

Pod koniec października 2017 r. druga grupa rozpoczęła zajęcia w ramach projektu „Nie straszny nam obcy język, nie straszny nam komputer” w Suchym Borze (powiat opolski). Uczestnicy projektu bezpłatnie uczą się podstawowej obsługi komputera oraz języka angielskiego przez łącznie 240 h. Zajęcia zakończą się w czerwcu 2018 r.

czytaj dalej
tło

Kursy językowo-komputerowe w Jaszowie

Na początku października 2017 r. ruszyły zajęcia w pierwszej grupie z projektu „Nie straszny nam obcy język, nie straszny nam komputer” w Jaszowie (powiat brzeski). Uczestnicy w ramach projektu bezpłatnie uczą się podstawowej obsługi komputera oraz języka niemieckiego przez łącznie 240 h, po których przystąpią do egzaminów z których uzyskają certyfikaty ECCC oraz TGLS.

czytaj dalej
bez flagi

Zapraszamy na bezpłatne kursy językowo-komputerowe!

Aktualnie prowadzimy projekty dofinansowane z UE skierowane do pełnoletnich mieszkańców woj. opolskiego. Oferujemy bezpłatne kursy języka angielskiego lub niemieckiego i/lub bezpłatne kursy komputerowe. Obydwa kursy trwają po 120 h i są zakończone egzaminem wraz z certyfikatem.

czytaj dalej