Pierwsze warsztaty dla stażystów z Brzegu

Zakończyliśmy warsztaty  dla pierwszej grupy uczestników projektu stażowego „Wyższe kwalifikacje szansą na sukces młodych mieszkających na terenie Brzegu. Zajęcia odbywały się w dniach 3, 10, 11 i 12 kwietnia 2017 r. w Brzegu, prowadzone były przez Jakuba Hobera – Kierownika projektów HR. Warsztaty obejmowały w dużej mierze ćwiczenia, które angażowały wszystkich uczestników. 

S__DC10_popr

 

Podczas pierwszego modułu warsztatów uczestnicy poznali zagadnienia na temat potencjału osobowego oraz różnic w kompetencjach i kwalifikacjach zawodowych, dowiedzieli się jak efektywnie poruszać się na rynku pracy oraz poznali swoje typy osobowości zawodowej. Drugi moduł prowadzony był na temat temat rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy dowiedzieli się jak zrobić dobre pierwsze wrażenie oraz jak sobie radzić z padającymi podczas rozmowy trudnymi pytaniami. 

 

Na module III uczestnicy dowiedzieli się jak poprawnie przygotować dokumenty aplikacyjne. Zapoznali się szczegółowo z poprawną budową CV i listu motywacyjnego, dowiedzieli się co warto zamieścić w CV, a czego się wystrzegać. Ostatni, IV moduł warsztatów pozwolił uczestnikom na zapoznanie się ze sztuką autoprezentacji, czyli pracy nad mocnymi i słabymi stronami. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak mogą kontrolować sposób w jaki są postrzegani przez inne osoby oraz poznali różne techniki autoprezentacji. 

 

Więcej o naszym projekcie możesz poczytać tutaj

 

kolo ratunkowe

Potrzebujesz stażysty?

Jesteś przedsiębiorcą z województwa opolskiego i Twoja organizacja potrzebuje stażysty? Masz potencjalnego pracownika, którego chciałbyś zatrudnić, ale nie ma wystarczających kwalifikacji lub doświadczenia? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

czytaj dalej
kolo ratunkowe

Prowadzimy nabór do projektu szkoleniowo-stażowego!

Masz powyżej 30 lat, nie możesz znaleźć pracy i szukasz płatnego stażu lub szkolenia? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

czytaj dalej
suchy bor

Kursy językowo-komputerowe w Suchym Borze

Pod koniec października 2017 r. druga grupa rozpoczęła zajęcia w ramach projektu „Nie straszny nam obcy język, nie straszny nam komputer” w Suchym Borze (powiat opolski). Uczestnicy projektu bezpłatnie uczą się podstawowej obsługi komputera oraz języka angielskiego przez łącznie 240 h. Zajęcia zakończą się w czerwcu 2018 r.

czytaj dalej
tło

Kursy językowo-komputerowe w Jaszowie

Na początku października 2017 r. ruszyły zajęcia w pierwszej grupie z projektu „Nie straszny nam obcy język, nie straszny nam komputer” w Jaszowie (powiat brzeski). Uczestnicy w ramach projektu bezpłatnie uczą się podstawowej obsługi komputera oraz języka niemieckiego przez łącznie 240 h, po których przystąpią do egzaminów z których uzyskają certyfikaty ECCC oraz TGLS.

czytaj dalej
bez flagi

Zapraszamy na bezpłatne kursy językowo-komputerowe!

Aktualnie prowadzimy projekty dofinansowane z UE skierowane do pełnoletnich mieszkańców woj. opolskiego. Oferujemy bezpłatne kursy języka angielskiego lub niemieckiego i/lub bezpłatne kursy komputerowe. Obydwa kursy trwają po 120 h i są zakończone egzaminem wraz z certyfikatem.

czytaj dalej