Pierwsze warsztaty dla stażystów z Brzegu

Zakończyliśmy warsztaty  dla pierwszej grupy uczestników projektu stażowego „Wyższe kwalifikacje szansą na sukces młodych mieszkających na terenie Brzegu. Zajęcia odbywały się w dniach 3, 10, 11 i 12 kwietnia 2017 r. w Brzegu, prowadzone były przez Jakuba Hobera – Kierownika projektów HR. Warsztaty obejmowały w dużej mierze ćwiczenia, które angażowały wszystkich uczestników. 

S__DC10_popr

 

Podczas pierwszego modułu warsztatów uczestnicy poznali zagadnienia na temat potencjału osobowego oraz różnic w kompetencjach i kwalifikacjach zawodowych, dowiedzieli się jak efektywnie poruszać się na rynku pracy oraz poznali swoje typy osobowości zawodowej. Drugi moduł prowadzony był na temat temat rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy dowiedzieli się jak zrobić dobre pierwsze wrażenie oraz jak sobie radzić z padającymi podczas rozmowy trudnymi pytaniami. 

 

Na module III uczestnicy dowiedzieli się jak poprawnie przygotować dokumenty aplikacyjne. Zapoznali się szczegółowo z poprawną budową CV i listu motywacyjnego, dowiedzieli się co warto zamieścić w CV, a czego się wystrzegać. Ostatni, IV moduł warsztatów pozwolił uczestnikom na zapoznanie się ze sztuką autoprezentacji, czyli pracy nad mocnymi i słabymi stronami. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak mogą kontrolować sposób w jaki są postrzegani przez inne osoby oraz poznali różne techniki autoprezentacji. 

 

Więcej o naszym projekcie możesz poczytać tutaj

 

szkolenie CB

Szkolenie „Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach 2017 / 2018 – regulacje dla APT, outsourcing”

28 czerwca 2017 r. w Centrum Biznesu w Opolu zorganizowaliśmy szkolenie: „Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach 2017 / 2018 – regulacje dla APT, outsourcing”. Celem było nabycie wiedzy i umiejętności poruszania się w przepisach dotyczących zatrudniania obcokrajowców w związku z nowelizacją przepisów.

czytaj dalej
bez flagi

Rozpoczynamy nabór na bezpłatne kursy językowe i komputerowe!

Aktualnie prowadzimy projekty dofinansowane z UE skierowane do pełnoletnich mieszkańców woj. opolskiego. Oferujemy bezpłatne kursy języka angielskiego lub niemieckiego i/lub bezpłatne kursy komputerowe. Obydwa kursy trwają po 120 h i są zakończone egzaminem wraz z certyfikatem.

czytaj dalej
szkolenie zatrudnianie cudzoziemców

Szkolenie „Zmiany przepisów od 1 czerwca 2017 dla agencji pracy oraz firm zatrudniających cudzoziemców”

18 maja 2017 r. w Centrum Biznesu w Opolu zorganizowaliśmy szkolenie: „Zmiany przepisów od 1 czerwca 2017 dla agencji pracy oraz firm zatrudniających cudzoziemców”. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności poruszania się w przepisach dotyczących zatrudniania obcokrajowców w związku ze zmianą przepisów od 2017 roku ze szczególnym uwzględnieniem Agencji Pracy Tymczasowej.

czytaj dalej
szkolenie szablon

Zapraszamy na szkolenie „Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach 2017 / 2018 – regulacje dla APT, outsourcing”

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności poruszania się w przepisach dotyczących zatrudniania obcokrajowców w związku z nowelizacją przepisów.

czytaj dalej
cudzoziemcy — kopia

Zmiany przepisów od 1 czerwca 2017 dla agencji pracy oraz firm zatrudniających cudzoziemców

Rok 2017 jest bardzo trudnym rokiem dla agencji pracy i pracodawców. Zmiany w przepisach, które zaczynają się od 1 czerwca tego roku to bariera i wielkie utrudnienie w działalności. Zarówno pracodawcy jak i agencje pracy muszą przygotować się do tych zmian, żeby dalej efektywnie prowadzić działalność.

czytaj dalej